Dzień Dziecka w RSM „Praga”

Dzień Dziecka w RSM „Praga” jest nie tylko świętem naszych najmłodszych mieszkańców, ale też świetną okazją do rodzinnej zabawy i spotkania.
Co roku w związku z tym dniem, z wielką przyjemnością organizujemy festyny, które spotykają się z miłym przyjęciem, nie inaczej było także w tym roku!

W sobotę, 1-go czerwca na Osiedlu Kijowska, Spółdzielnia RSM „Praga” zorganizowała festyn pod radośnie brzmiącym hasłem: „Baw się z nami kolorami!”, i zgodnie z hasłem imprezy było nie tylko kolorowo, ale i bardzo wesoło. Przyczyniły się do tego liczne występy dzieci z Klubu Kuźnia, gry i zabawy prowadzone przez animatorów. Wszystko to sprawiło, że dzieci oraz towarzyszący im dorośli bawili się rewelacyjnie!
Pod namiotami oznaczonymi logiem RSM „Praga” odbywały się różnego rodzaju animacje m.in. lepienie z gliny, tworzenie motyli z lizakami, kubeczków w kotki i wiele innych. Ogromną atrakcję zapewniła Straż Pożarna, która przybyła na Festyn w celach prezentacji wozów strażackich. Dodatkowo sprawiła wszystkim niespodziankę, montując kurtynę wodą, która dodała wszystkim w ten upalny dzień odrobinę ochłody, a dzieciom super zabawę! Ponadto można było skorzystać z elementów dmuchanych, eurobungee, przejażdżki konnych, a także przejechać się quadem.
Dla mieszkańców uczestniczących w festynie RSM „Praga” przygotowała watę cukrową, grochówkę oraz ogromny tort.
Ciekawym punktem programu Festynów był koncert muzyki japońskiej na instrumencie Koto, który wzbudził ciekawość i zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Dzień wcześniej, 31-go maja 2019 r. Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga” oraz Urząd Dzielnicy Targówek postanowili uczcić święto wszystkich dzieci, organizując Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Parku Wiecha. Miał on nazwę „Wesoły Targówek”. Na imprezie każde dziecko znalazło coś dla siebie! Były liczne występy sceniczne dzieci z Klubów Osiedlowych – Pinokio, Kołatka i Nasz Klub, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 28, uczestników zajęć musicalowych „Otwarta Rampa” oraz dzieci z przedszkola Nr 103. Na scenie nie zabrakło również konkursów, w których do wygrania były ciekawe nagrody m.in. kupony zniżkowe do Centrum Rozrywki Hula Kula oraz kupony na pyszną pizzę w Restauracji Dominos.
Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowana była dmuchana zjeżdżalnia Smok, plac zabaw – wóz strażacki, mini plac zabaw oraz eurobungee. I każda z tych atrakcji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!
Można było skorzystać także z przejażdżki konnej. ZOZ Targówek oraz Medita zaprezentowały pod swoimi namiotami zajęcia z rehabilitacji dla dzieci, a także zorganizowały edukacyjny konkurs dla najmłodszych o zdrowiu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe i pokazy m.in. przez UKS ZDROWY TARGÓWEK – pokaz zapaśniczy, zaś UKS TARGÓWEK 1953 – piłka nożna, gry zabawy i konkursy z nagrodami. Można było zostać królem strzelców i zdobyć wspaniałe nagrody. Pan Rafał Stachyra zaprosił natomiast mieszkańców na pokaz samoobrony.
Podczas „Wesołego Targówka” nie mogło zabraknąć występu karate dzieci z Klubu Nasz Klub, pod kierunkiem Sensei Marzeny Walendy. Liczne animacje pod namiotami RSM „PRAGA”, ale również naszych partnerów, tj. Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży Nr 12, „Ta Szansa”, „Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej”, Instytut „Engram”, „Matplanety”, „Lokalny System Wsparcia”, „Wioska Żywej Archeologii” i wiele innych sprawiły, że dzieci tłumnie odwiedzały stoiska, biorąc udział w zajęciach i zbierając punkty na nagrody. Spółdzielnia zadbała także o to, aby na festynie można było również smacznie zjeść, a także o słodką atrakcję dla dzieci -watę cukrową.

Nad bezpieczeństwem Festynów czuwała policja i straż miejska. Imprezy spotkały się dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedli, co zaowocowało tym że bardzo dużo dzieci i młodzieży skorzystało z zaproponowanych i starannie przygotowanych atrakcji. W związku z falami upałów jakie przechodziły w tych dniach przez Warszawę zadbaliśmy o to by uczestnikom Festynów nie zabrakło wody do picia cysternie z „Warszawską Kranówką”.

W ostatni weekend odbyły się kolejne festyny z okazji Dnia Dziecka. Pierwszy zorganizowany został w piątek 7-go czerwca na Porajach przy klubie Arkona, drugi natomiast w sobotę 8 czerwca w Markach. Było równie wesoło i kolorowo!

Cel – świetna zabawa oraz uśmiech dzieci młodszych i starszych, osiągnięty!