DZIEŃ OTWARTY W DK PRAGA

DZIEŃ OTWARTY W DK PRAGA

 

9 września, niedziela
godz. 12.00 – 16.00 / DK Praga, ul. B. Sawinkowa 2
Oferta zajęć, warsztaty, koncerty, pokazy

godz. 20:00 / Praski Ogródek Sąsiedzki / al. Solidarności 55
Renata Przemyk Akustik Trio
Wstęp wolny

Dom Kultury Praga zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą poznać i rozwijać swoje artystyczne zdolności do udziału w całorocznych zajęciach – w nowym sezonie kulturalnym dom kultury ma ponad 60 propozycji – płatnych jak i bezpłatnych, dla osób od niemowlaka po seniora. Dzień Otwarty to nie tylko prezentacja oferty zajęć stałych, to także możliwość udziału w warsztatach, pokazach naukowych, minikoncertach. Całodniowe wydarzenie zakończy finałowy klimatyczny koncert Renaty Przemyk i Akustik Trio poza siedzibą domu kultury – w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy al. Solidarności 55.

Dzień Otwarty w DK Praga przy ul. B. Sawinkowa 2 rozpocznie mini koncert zespołu Stef&Mich ze standardami jazzowymi, na zainteresowanych czekają także warsztaty (m.in. graficzne – odbijanie na prasie grafik na przyniesionych przez uczestników koszulkach lub torbach), pokazy naukowe i strefa wirtualnej rzeczywistości (okulary VR). Podczas Dnia Otwartego uczestnicy otrzymają instrukcję jak poprawnie zapisać się na zajęcia online.

A co nowego w ofercie DK Praga?

Wśród propozycji można znaleźć m.in. zajęcia pn. COŚ Z NICZEGO (DIY), MAŁE I DUŻE TEATRALNE PODRÓŻE, zajęcia z grafiki warsztatowej, BA-BA-BUM – zajęcia umuzykalniające dla maluchów, GRY MATEMATYCZNE, zajęcia z MNEMOTECHNIKI, gimnastykę z elementami korektywy, zajęcia modelujące sylwetkę, zajęcia taneczne ROGER RABBIT ARMY, oparte o technikę stylu hip-hop oraz style uliczne. Nie zabraknie także ROBOTYKI i PROGRAMOWANIA – zajęć, które oprócz świetnej zabawy są dobrą inwestycją w przyszłość dzieci. W tym roku pojawią się także zajęcia muzyczne wykorzystujące możliwości niezwykłego instrumentu-wynalazku – MUSICONU.

Poza tym w ofercie tradycyjnie znajdą się zajęcia ruchowe, teatralne, plastyczne i kreatywne, muzyczne, architektoniczne, ceramiczne, naukowe, wokalne, z produkcji i realizacji dźwięku, a także językowe.

Zapisy startują 10 września od godz. 12:00 – wyłącznie online przez www.dkpraga.pl

PROGRAM
Przestrzeń DK Praga

godz. 12:00 – 16:00
spotkania z instruktorami zajęć

Przed budynkiem DK Praga
12:30-13:00 – mini koncert Stef&Mich
13:00-13:30 – naukowe show
13:30-14:00 – mini koncert Stef&Mich
14:00-14:30 – naukowe show
14:30-15:30 – mini koncert Stef&Mich
12:00-16:00 – warsztaty plastyczne

Gościnnik / parter
12:00-16:00 – strefa wirtualnej rzeczywistości (dwa stanowiska z goglami VR dla dzieci i dorosłych)

Praski Ogródek Sąsiedzki / al. Solidarności 55
20:00 RENATA PRZEMYK Akustik TRIO

Koncert otwierający nowy sezon kulturalny w DK Praga w nieoczywistym miejscu – ogrodzie społecznym przy al. Solidarności 55 pomiędzy praskimi kamienicami. Atmosfera miejsca i pora zobowiązuje. Będzie klimatycznie, subtelnie i wzruszająco. PRZEMYK Akustik TRIO to kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki Renaty Przemyk świetni instrumentaliści – Piotr Wojtanowski (bas i gitara akustyczna) i Grzegorz Palka (główna gitara akustyczna). Wykonują znane i lubiane utwory dyskografii R. Przemyk odarte z pierwotnych aranżacji w czystej akustycznej formie. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz, co za tym idzie, przekaz wszystkich piosenek, które nabierają zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/268086890488463/

Praski Ogródek Sąsiedzki, al. Solidarności 55 (pomiędzy Pizzerią Tereza a Zoomarketem)
wstęp wolny – liczba osób ograniczona
informacja: k.sajewicz@dkpraga.pl, tel. 725 060 005
www.dkpraga.pl

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Dom Kultury PRAGA
w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
ul. B. Sawinkowa 2, 03-474 Warszawa
www.dkpraga.pl, sekretariat@dkpraga.pl
tel. (22) 618 41 51
FB: tupraga
czynna: pon.-piątek:  w godz. 9:00-20:00, sob.-niedz.- w godz. Imprez

 

O NAS

Dom Kultury Praga to przyjazna, otwarta przestrzeń dla każdego mieszkańca Pragi i nie tylko, niezależnie od wieku. Charakter i kierunek działania opiera na myśli przewodniej: „Nie ma jak w domu kultury” oraz stawia na dobrą energię w budowaniu relacji z uczestnikami.  Mieszkańcy Pragi są tu najważniejsi, a program edukacyjny i kulturalny dopasowany jest do ich potrzeb.

Instytucja prowadzi przede wszystkim działalność edukacyjną, artystyczną i społeczną. Szuka profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój uczestników, także tych z niepełnosprawnością. Stawia na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami. Aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, współtworząc życie kulturalne dzielnicy (m.in. Otwarta Ząbkowska, Rekreacja na Ząbkowskiej, Noc Pragi, Strefa Emocji Lotos na Pradze Północ, pikniki, imprezy okolicznościowe)

Dom Kultury Praga to ponad 60 pracowni, ponad 900 uczestników zajęć stałych miesięcznieponad 15.000 uczestników wydarzeń rocznie (m.in. koncerty, spektakle, plenery, projekty). W DK Praga działają m.in. WESOŁE MAZURKI Z PRAGI – unikatowa orkiestra dziecięca grająca muzykę tradycyjną na basach, skrzypcach i barabanach, TEATR NIEPAMIĘCI, tworzony przez seniorki z poczuciem humoru, terapeutyczny TEATR OD-NOWA skupiający osoby z niepełnosprawnością, TEATR DLA NASTOLATEK ze spektaklami tworzonymi na bazie historii uczestniczek, dwa chóry: TONIKA i SENIORiTA, regularnie koncertujące i nagradzane w konkursach wokalnych.

Poza zajęciami w DK Praga odbywają się cykliczne teatrzyki dla dzieci, Soboty w Domu Cooltury – warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży, Muzyczne Niedziele przybliżające najmłodszym świat muzyki poważniej i rozrywkowej, spacery fotograficzne PSTRYK, Praskie Spotkania z Gwiazdą, których gośćmi są wybitne osobowości ze świata mediów i kultury, wydarzenia plenerowe i warsztaty ogrodnicze w Praskim Ogródku Sąsiedzkim, Wakacje z Kulturą – letnie warsztaty dla dzieci i inne.

Budynek wyposażony jest w podnośnik dla osób z niepełnosprawnością. Działają tutaj: punkt informacyjny oraz „Gościnnik” i „Przyjaźnik” – przestrzenie funkcjonujące w ramach Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL). Inspiruje do działań także Miejsce Aktywnego Seniora i Klub Malucha. Dom Kultury Praga jest inicjatorem i organizatorem społecznego Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego (al. Solidarności 55), gdzie w okresie letnim organizuje plenery artystyczne.

Dom Kultury Praga jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, które posiada MUSICON – niezwykły instrument-wynalazek, maszynę muzyczną, która pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Stanowi bardzo interesujący element do działań edukacyjnych z dziećmi.

Dom Kultury Praga to miejsce, gdzie pracownicy stawiają na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami. Katarzyna Sołtysdyrektorka instytucji – została uhonorowana wyróżnieniem w konkursie „Innowacyjny Menedżer Kultury 2018”, organizowanym przez Mazowiecki Instytut Kultury, za „skuteczne użycie metody design thinking w zarządzaniu zmianą instytucji kultury i kompleksowe przygotowanie procesu inwestycyjnego, oraz za wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań zarządczych wspierających zespół”.