Klub Kuźnia

Kontakt

Klub „Kuźnia” Osiedle „Kijowska”
03-735 Warszawa
ul. Ząbkowska 42
tel. 600 460 604
beata.pawlak@rsmpraga.pl

Ajent

Magdalena Solarz

O klubie

Klub Kuźnia prowadzony jest przez ajenta Panią Magdalenę Solarz.

Imprezy dla dzieci i dorosłych ustalane są z miesiąca na miesiąc po uprzednim zatwierdzeniu przez Komisję Społeczno-Kulturalną i Radę Osiedla. Ilość imprez uzależniona jest od funduszy, jakimi dysponuje administracja.

Stałymi zajęciami są spotkania kółka teatralno-muzycznego dla seniorów oraz gimnastyka  dla seniorów. Wszystkie imprezy i zajęcia opłacane są przez administrację – uczestnicy nie ponoszą kosztów.

 

Informacja o działalności Klubu Seniora „Kuźnia”

Klub Seniora prowadzi działalność w Osiedlu „Kijowska” RSM „Praga”. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 14:30 do 16:00 w budynku Administracji, w pomieszczeniach Klubu „Kuźnia” przy ulicy Ząbkowskiej 42.

W roku bieżącym członkowie Klubu zdecydowali ująć w programie działania głównie tematykę związaną z historią Pragi i Warszawy (wiersze, piosenki, wspomnienie mieszkańców, itp.).

Biorąc powyższe pod uwagę w ramach Klubu Seniora Kuźnia powołaliśmy Kabaret Nasza Praga.

Nazwa Kabaretu wskazuje, że mamy duży sentyment i przywiązanie do naszej Dzielnicy. 24 maja br. nasz Kabaret przedstawił widowisko pt. Praskie podwórko , które opowiada o życiu mieszkańców Pragi w latach 1915 – 1939.

Miło nam poinformować, że nasz pierwszy występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów oraz bardzo dobrą oceną redaktorów gazet: 'Nowej Gazety Praskiej” i eReSeM „Praga”.

24 maja br. nasz Kabaret przedstawił widowisko pt. „Praskie podwórko”, które opowiada o życiu mieszkańców Pragi w latach 1915 – 1939. Zachęceni sukcesem, na prośbę Klubu Seniora z Woli zgodziliśmy się powtórzyć widowisko „Praskie Podwórko” 30 września na Woli.

Zajęcia

Propozycje imprez kulturalno-rozrywkowych marzec 2020, organizowanych w klubie „Kuźnia”
dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej RSM „Praga”.

 

L.p. Data i czas trwania imprezy Rodzaj imprezy oraz skrótowy program
 

 

1

3, 10, 17, 24

marca

(1,5 godz.)    godz. 14:00

wtorki

 

 

Klub Seniora kabaret ?Nasza Praga? w tym m-cu cztery spotkania. Podczas każdego spotkania  poczęstunek ciastka lub owoce, kawa, herbata.

 

 

2

4, 11, 18, 25

marca

(1 godz.)       godz. 14:00    środy

 

Gimnastyka dla seniorów. Cztery Spotkania.

 

 

 

3

 

 

4, 11, 18, 25

marca

(3 godz.)godz. 16:00 i 17:00 i 18:00

środy

Warsztaty taneczne z elementami akrobatyki dla dzieci. Nauka tańca nowoczesnego i towarzyskiego dla dzieci w wieku od 3 lat.

Cztery spotkania.

Godz. 16.00 II grupa 6-8 lat,

Godz. 17.00 I grupa 3-5 lat,

Godz. 18.00 III grupa 9-12 lat.

 

 

4

4, 11, 18, 25

marca

(Środa)

(1 godz.)

godz. 19:00

 

Akrobatyka.

Cztery spotkania.

Wydarzenia

FESTYN W OSIEDLU „KIJOWSKA”

12 września 2015 roku w godz. 13.00- 17.00 na boisku przez klubem „Kuźnia” przy budynku Ząbkowska 42, odbył się festyn – Pożegnanie lata pt. „45 LAT – BUDUJEMY, MIESZKAMY I BAWIMY SIĘ RAZEM”, który zgromadził społeczność naszej spółdzielni i nie tylko.

Organizatorem imprezy była Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga”. Festyn został perfekcyjnie przygotowany przez Przewodniczącą i członków Komisji Społeczno- Kulturalnej Rady Osiedla „Kijowska” oraz pracowników Administracji. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga” Pan Andrzej Półrolniczak. Powitał przybyłych mieszkańców, dzieci oraz zaproszonych gości. Za osobisty udział w imprezie podziękował Burmistrzowi Dzielnicy Praga-Północ”, Panu Pawłowi Lisieckiemu, który z okazji jubileuszu spółdzielni wręczył Prezesowi List Gratulacyjny. Wszystkich zgromadzonych Prezes Pan Andrzej Półrolniczak zaprosił na smaczny tort z okazji 45 Urodzin Spółdzielni.

W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć pokaz taneczny dzieci z klubu osiedlowego „Kuźnia” oraz formacji tanecznej SKORP. Podczas festynu zorganizowano konkurs wiedzy o Spółdzielni pt. „Co wiem o RSM „Praga”, konkursy plastyczne z udziałem klubów osiedlowych RSM „Praga”: Klubu „Kołatka”, Klubu „Pinokio” – działających w Osiedlu „Targówek”, Klubu „Nasz Klub” działający w Osiedlu „Generalska”, Klubu „Arkona” z Osiedla „Poraje”. Przygotowano również gry, zabawy i konkursy z animatorem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki na eurobangy, kolejka szynowa, przejażdżka quadem oraz przejażdżki konne. Przelotne opady ograniczyły jednak ilość chętnych do zabawy na dmuchanej zjeżdżalni. Błysk w oczach dzieci wywołał pokaz wyposażenia wozu straży pożarnej oraz pokaz quadu Policji Rzecznej. W ofercie festynu znalazły się również prezentacje klubu „Kuźnia” Osiedla „Kijowska” pt. „Budujemy Domy”. Imprezie towarzyszyły stoiska promocji zdrowia, na których można było zmierzyć ciśnienie, wykonać badanie spirometryczne oraz nauczyć się jak prawidłowo pielęgnować jamę ustną. RSM „Praga” wspiera i wdraża działania na rzecz ochrony środowiska, dlatego w ofercie festynu było stoisko z naturalnymi wyrobami artystycznymi. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie. Pomimo zimna i kapryśnej pogody panowała miła i pogodna atmosfera. Na zakończenie uczestnicy otrzymali małe podarunki, a także trochę słodkości na zregenerowanie sił.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIORA „NASZA PRAGA” W ROKU 2013

Klub Seniora „Nasza Praga” obchodził 7 stycznia 2014r. jubileusz 4 – lecia działalności. Z tej okazji odbyło się uroczyste posiedzenie, na którym Kierownik Klubu Pan Włodzimierz MICHALCZYK podziękował wszystkim członkom Klubu Seniora, a szczególnie członkom Kabaretu „Nasza Praga”, za zrealizowanie bardzo bogatego programu imprez kulturalnych w roku 2013.

Uczestnicząca w spotkaniu Z-ca Kierownika Administracji Osiedla „Kijowska” Pani Elżbieta RECHNIO, podziękowała Kierownikowi Klubu za bardzo duże zaangażowanie w kierowaniu społecznie Klubem Seniora, gratulując jednocześnie osiągnięć w propagowaniu wiedzy o historii Polski, Warszawy i naszej Dzielnicy. Z okazji Nowego Roku złożyła wszystkim członkom Klubu Seniora życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, a dodatkowo członkom Kabaretu „Nasza Praga” dalszych sukcesów artystycznych.

Pan Włodzimierz MICHALCZYK podziękował Kierownictwu Administracji Osiedla za okazywaną serdeczność i pomoc techniczną, potrzebną przy realizacji widowisk i imprez dla mieszkańców Osiedla.

Pani Elżbieta RECHNIO i Pan Włodzimierz MICHALCZYK wręczyli zwycięzcy Konkursu pt. „NASZE OSIEDLE” Panu Arturowi JĘDRZEJOWSKIEMU dyplom i nagrodę książkową.

Kierownik Klubu Seniora przedstawił realizację Programu Kabaretu „Nasza Praga” od czerwca do grudnia 2013r.
Zrealizowano n/w imprezy:
18.06. – Występ z okazji 3 – lecia Kabaretu „Nasza Praga” w Teatrze „Oratorium”, wykonano: fragmenty z Widowisk „Praskie Podwórko”, „Moniuszko na Pradze” i „Drogi do Niepodległości Polski”
10.09. – „Piosenki z okresu II – Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego”
24.09. – „Piosenki ludowe i biesiadne”
08.10. – „Wesele na Ząbkowskiej” – /toasty i przyśpiewki weselne/
15.10. – „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” – /piosenki cygańskie/
29.10. – „Tym co odeszli do wieczności” – /piosenkarzom polskim/
05.11. – „Jesienne róże” – /piosenki i wiersze o jesieni/, wybory „Królowej Jesieni”
12.11. – „Drogi do Niepodległości Polski”
26.11. – „Dobre życzenia dla każdego”
17.12. – „Spotkanie wigilijne dla Seniorów”

Rok 2014 rozpoczęliśmy od zrealizowanego w dniu 21 stycznia – Widowiska pt. „Powstanie Styczniowe 1863 – Romuald Traugutt”.
W miesiącu lutym będą realizowane spotkania karnawałowe /przy muzyce i piosence/:
1. Piosenki lat międzywojennych.
2. Piosenki cygańskie, biesiadne, ludowe.
3. Piosenki wybrane przez członków Klubu.

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIORA „NASZA PRAGA” W ROKU 2012

Kabaret „Nasza Praga”, Klubu Seniora „Nasza Praga”, działający przy Administracji Osiedla „Kijowska” RSM „Praga”, zrealizował w roku 2012, 6- głównych imprez:

1. 21 lutego – „Bal Kostiumowy Karnawałowy dla Seniorów”, przy muzyce i piosenkach z lat 1919 – 1939.

2. 17 kwietnia – w Klubie „Kuźnia”, zostało wystawione Widowisko pt: „Co nam zostało z tych lat”, z okazji 110 rocznicy urodzin piosenkarzy, Hanki Ordonówny, Adama Astona i Jana Kiepury, wykonano 23 piosenki z okresu międzywojennego lat 1919 – 1939 wraz z inscenizacją oraz omówiono życiorysy i kariery zawodowe dwudziestu ówczesnych piosenkarzy polskich.

3. 29 maja – w ramach współdziałania Klubów Seniora, naszego Osiedla „Kijowska” oraz „Ostrobramskiej Spółdzielni Mieszkaniowej” w Klubie „Relax”, zostało wystawione Widowisko pt: „Praskie Podwórko”, przedstawiające życie mieszkańców Pragi, w latach 1920 – 1935.

4. 15 września – Kabaret „Nasza Praga”, wystąpił na organizowanym w naszym Osiedlu „Kijowska”, „Festynie 2012” z programem z widowisk: „Praskie Podwórko” i „Moniuszko na Pradze”.

5. 20 listopada – w Klubie „Kuźnia”, zostało wystawione Widowisko pt: „Warszawo – Kochana – Warszawo”, wykonano 19 piosenek /wraz z inscenizacją/, oraz 12 wierszy wyrażających miłość do naszej Stolicy Warszawy.

6. 18 grudnia, zostało zrealizowane „Spotkanie Wigilijne”, dla Seniorów z naszego „Osiedla Kijowska”, ze śpiewem kolęd i recytacją wierszy.

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIORA „KUŹNIA’ W LATACH 2010 – 2011

3 stycznia 2012r. odbyło się w Klubie „Kuźnia”, Osiedla „Kijowska” RSM „Praga” spotkanie, na którym Pan Włodzimierz MICHALCZYK pełniący od dwóch lat, społecznie funkcję Kierownika Klubu Seniora, oraz Kierownika Kabaretu „Nasza Praga”, podsumował działalność Klubu, w latach 2010 – 2011. Poinformował, że od 8 stycznia 2010r. odbyto 100 spotkań w Klubie Seniora „Kuźnia” , na których zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

1. Powołano 25 – osobowy Kabaret „Nasza Praga”.

2. Wystawiono 3 Widowiska „Praskie Podwórko”, „Moniuszko na Pradze” i „Drogi do niepodległości Polski”, w tym „Praskie Podwórko” – dwukrotnie, również dla mieszkańców Woli.

3. Przedstawiono 11 występów – „audycji” dla mieszkańców Osiedla z następującej tematyki:
1/ „Tym co odeszli do wieczności” – o życiu i twórczości zmarłych w ostatnich latach artystów polskich.
2/ „Takie było nasze życie” – opowiadania mieszkańców Warszawy – Pragi, o życiu w latach 1935 -1945.
3/ „Opowiadanie o Polakach, bohaterach z II – giej Wojny Światowej”
4/ „Pieśni i wiersze Powstania Warszawskiego”
5/ „O gwarze warszawskiej”
6/ „Śpiewamy piosenki polskie lat 60 – tych”
7/ „Tak bawiła się Warszawa w latach 1915 – 1939”
8/ „Wędrówki po Pradze”
9/ „Z pieśnią przez dzieje Polski”
10/ „Na ludową nutę”
11/ „Lato z operetką”

4. Zorganizowano 2 spotkania wigilijne, połączone ze śpiewaniem kolęd, recytacją wierszy oraz omówieniem tradycji i obrzędów wigilijnych w Polsce i na Świecie.

5. Wyśpiewano około 200 pieśni i piosenek polskich.

6. Wyrecytowano około 100 wierszy znanych poetów polskich oraz autorstwa poetów – członków Klubu Seniora „Kuźnia”.

W roku 2012 Kabaret „Nasza Praga” zamierza wrócić do folkloru przedwojennej Warszawy, piosenek dwudziestolecia międzywojennego /1919 – 1939/, jak również wystawić w miesiącu maju widowisko podsumowujące dotychczasową działalność. Kończąc sprawozdanie z działalności Klubu, Pan Włodzimierz Michalczyk podziękował za dotychczasową bardzo dobrą współpracę obecnemu na spotkaniu Kierownikowi Administracji Osiedla „Kijowska” Panu Robertowi GAŁĄZCE. Kierownik Administracji Osiedla „Kijowska” w odpowiedzi, podziękował Kierownikowi Klubu i Kabaretu za bardzo duży wkład pracy w realizację zadań, pogratulował dużych osiągnięć członkom Kabaretu, jednocześnie życzył wszystkim dalszych sukcesów, oraz dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2012 roku.

Z życia Kabaretu „Nasza Praga”

W dniu 30 września b.r. Kabaret „Nasza Praga” gościł na Woli w Wypożyczalni Nr 91 przy ulicy Chłodnej 11, zaproszony przez Klub Czytelniczy Seniora, działający przy Wypożyczalni Nr 14 z ulicy Młynarskiej. Kabaret „Nasza Praga” wystawił na Chłodnej widowisko „Praskie Podwórko”. W przede dniu występu 29 września na próbie generalnej obecni byli: z-ca Burmistrza Dzielnicy Wola Pana Paweł Pawlak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola Pani Anna Grędzińska, oraz redaktorzy TVN Warszawa, którzy w wieczornej audycji Rytm Miasta zapowiedzieli nasz występ.

Relacja w TVN Warszawa

Licznie zgromadzonym widzom bardzo podobał się nasz występ. Było barwnie i wesoło. Tą rodzinna atmosferę utrwaliła scena „U cioci na imieninach” w której Kol. Ania, grająca postać kiełbaśnika warszawskiego, poczęstowała widzów pysznymi gorącymi kiełbaskami. Kabaret przybliżył mieszkańcom Woli historię Pragi oraz poinformował, że zrealizowane widowisko było darem dla spółdzielni „Praga”, która w tym roku obchodzi 40 lecie swojego istnienia.

Serdecznie dziękujemy kierownikowi Wypożyczalni Nr 91 przy ul. Chłodnej 11 za dużą pomoc w realizacji widowiska.

Galeria na stronach Biblioteki Publicznej Dzielnicy Wola

Projekty

Lato w mieście

Ferie Zimowe

Sprawozdanie Lato 2016

Lato w mieście

Akcja lato

Nasz Klub

ul. Zamiejska 1 03-580 Warszawa
Tel. (22) 679 58 52 naszklub@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Pinokio

ul. Michała Ossowskiego 11 03-542 Warszawa
Tel. (22) 679 78 72 pinokio@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Kuźnia

03-735 Warszawa ul. Ząbkowska 42
tel. 601 736 628 kuznia@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Kołatka

ul. Kołowa 2 03-536 Warszawa
Tel.: (22) 679 75 85 kolatka@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Arkona

ul. Nagodziców 3 03-188 Warszawa
Tel. (22) 811 15 43 arkona@rsmpraga.pl
Więcej