Klub Pinokio

Kontakt

Klub “Pinokio” Osiedle “Targówek”
03-550 Warszawa
ul. Goławicka 1
Tel. (22) 679 78 72
pinokio@rsmpraga.pl

Pracownicy

Edyta Barcikowska – Koordynator ds. Społ. Oświatowo – Kulturalnych

 

O klubie

Klub Pinokio to niewielka placówka opiekuńczo – wychowawcza wsparcia dziennego mająca około 100 wychowanków. Do Klubu uczęszczają dzieci w wieku 2-16 lat. Klub znajduje się w centrum Osiedla Targówek, w podpiwniczeniu jednego z bloków, przy ulicy Goławickiej 1. Obok bloku znajduje się plac zabaw, a w niedalekiej odległości mieści się Szkoła Podstawowa Nr 114. Klub posiada 2 sale: dużą i małą.

Klub ma do zaproponowania szeroki wachlarz zajęć skierowanych do dzieci w różnym wieku:

Pomoc dzieciom przy odrabianiu lekcji – pomagamy odrabiać lekcje na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, z każdego przedmiotu na miarę naszych możliwości ( języki obce)

Indywidualna pomoc przy odrabianiu lekcji – Praca z dzieckiem ze szczególnymi problemami. Jest to codzienna nauka polegająca na systematycznej pracy nad danym przedmiotem sprawiającym kłopoty.

Zajęcia pomocnicze z chemii i fizyki na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia mają na celu pomóc w zrozumieniu trudnej partii materiału, przeprowadzaniu interesujących doświadczeń z fizyki jak i chemii, rozwiązywaniu ciekawych problemów.

Zajęcia są bezpłatne, prowadzone w małych grupach 2-3 osobowych. Na specjalną prośbę uczniów tzn. przed ważnymi egzaminami organizujemy dodatkowe lekcje.

Zajęcia pomocnicze z matematyki również na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozwiązywanie problemów, nauka logicznego myślenia, liczby rzeczywiste, wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje itp. Zajęcia są bezpłatne

Lektorat z języka angielskiego – Funkcjonują 3 grupy. Język angielski odbywa się 2 razy w tygodniu. Te zajęcia są płatne.

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym – Zajęcia są prowadzone raz w tygodniu w godzinach 9.00 – 13.00. Na zajęcia uczęszcza 15 dzieci w wieku 2-3 lat. Zadaniem takich zajęć jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej, nawiązanie przez dziecko kontaktów z grupą rówieśniczą, pokonanie lęku związanego z rozstaniem z rodzicami, nabycie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, radosne i twórcze spędzanie czasu.

Zajęcia taneczne prowadzone są również w 2 grupach wiekowych. Grupa dzieci starszych w wieku 10-12 lat liczy 10 tancerzy, a grupa dzieci młodszych w wieku 6-8 lat liczba tancerzy 14. Techniki taneczne: hip-hop, jazz, free style oraz taniec towarzyski. Zajęcia prowadzi instruktor tańca, choreograf, finalista II edycji telewizyjnego show You Can Dance Patryk Różniecki. Zajęcia odbywają się 2 razy tygodniu.

Baby Dance – zajęcia koordynacyjno – ruchowe dla dzieci w wieku 2,5-4 lat polegające na grach i zabawach w tańcu. Zajęcia prowadzone są w godzinach porannych 2 razy w tygodniu przez Panią od rytmiki.

Gry i zabawy stolikowe – Gra w szachy, warcaby, domino, układanie puzzli, monopol, bierki, chińczyka, mini piłkarzyki, gra w karty.

ABC Komputerowe – Zapoznanie dzieci oraz dorosłych z oprogramowaniem komputerowym typu Word, Excel, Internet Explorer. Nauka pisania na klawiaturze komputerowej, korzystanie z wyszukiwarki internetowej w celach dydaktycznych. W klubie znajdują się 2 stanowiska komputerowe, zajęcia prowadzi instruktor klubu. Z komputera i internetu można skorzystać codziennie.

Zajęcia plastyczne dla dzieci młodszych i starszych –odbywają się raz w tygodniu, prowadzone są przez nauczyciela plastyki. Mają na celu wyrobienie wrażliwości na barwy poprzez tworzenie własnych  kolorów, a także ćwiczenie sprawności manualnej poprzez różne zadania plastyczne, zapoznanie się z technikami płaskimi i przestrzennymi, grafika, orgiami – papierowe cuda, plastelina, modelina, glina, gips.

Lekcje nauki gry na gitarze prowadzone są w małych 2-3 osobowych grupach, nauczycielem jest Pan Robert Pierczyk. Chętnych do nauki gry na gitarze jest 12 osób. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Na lekcję przychodzą już dzieci 6 letnie oczywiście z gitarą stosowną do wieku. Dzieci uczą się grać nowoczesne utwory a także standardy muzyczne.

Gra w tenisa stołowego dla dzieci i dorosłych – Po lekcjach dzieci chętnie przychodzą do klubu pograć również w tenisa stołowego. Odbywają się turnieje wewnątrz klubowe. Wszyscy uczestnicy zostają nagrodzeni drobnymi upominkami.

Klub organizuje dla dzieci także inne imprezy w tym akcje “Zima w mieście” i “Lato w mieście”, przy ogromnym wsparciu Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej “PRAGA”.

SENIORZY

Klub Osiedlowy Pinokio to nie tylko miejsce spotkań dzieci i młodzieży ale także osób dorosłych. Do Klubu uczęszcza około 80 Seniorów, którzy czynnie uczestniczą w życiu placówki. Jest kilka propozycji dla ludzi “Złotego Wieku” miedzy innymi: od 10 lat działa Chór “Sonorki”, który ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Kilka lat temu powstało Koło ERiI Nr 9, którego przewodniczącą jest Pani Krystyna Rzepka, prowadzona jest także gimnastyka usprawniająca dla Seniorów.

Zajęcia


RSM “PRAGA”, Administracja Osiedla “Targówek”
KLUB “Pinokio”, ul. Goławicka 1, tel. (0 22) 679-78-72
Instruktorzy: Edyta Redestowicz, Bożenna Bujak

Godziny pracy: poniedziałek 8.00-20.00, wtorek 8.00-19.30, środa 8.00-20.00, czwartek 9.00-20.30, piątek 9.00-18.00

Propozycja zajęć na rok 2018/2019
Wydarzenia


Projekty

Lato w mieście
Ferie Zimowe


Sprawozdanie Lato 2016

Lato w mieście
Akcja lato

Nasz Klub

ul. Zamiejska 103-580 Warszawa
Tel. (22) 679 58 52naszklub@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Pinokio

ul. Goławicka 103-550 Warszawa
Tel. (22) 679 78 72pinokio@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Kuźnia

03-735 Warszawaul. Ząbkowska 42
tel. 601 736 628kuznia@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Kołatka

ul. Kołowa 203-536 Warszawa
Tel.: (22) 679 75 85kolatka@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Arkona

ul. Nagodziców 303-188 Warszawa
Tel. (22) 811 15 43arkona@rsmpraga.pl
Więcej