Klub Pinokio

Kontakt

Klub „Pinokio” Osiedle „Targówek”
03-542 Warszawa
ul. Michała Ossowskiego 11 lokal B1
Filia Nr 2, ul. Goławicka 1
03-550 Warszawa
Tel. (22) 679 78 72
Google Mapy
pinokio@rsmpraga.pl

Pracownicy

Edyta Barcikowska – Koordynator ds. Społ. Oświatowo – Kulturalnych
Magdalena Kieryło – Specjalista ds. Społ. Oświatowo – Kulturalnych

O klubie

Klub Pinokio to niewielka placówka opiekuńczo – wychowawcza wsparcia dziennego mająca około 100 wychowanków. Do Klubu uczęszczają dzieci w wieku 2-16 lat. Klub znajduje się w centrum Osiedla Targówek, w podpiwniczeniu jednego z bloków, przy ulicy Goławickiej 1. Obok bloku znajduje się plac zabaw, a w niedalekiej odległości mieści się Szkoła Podstawowa Nr 114. Klub posiada 2 sale: dużą i małą.

Klub ma do zaproponowania szeroki wachlarz zajęć skierowanych do dzieci w różnym wieku:

Pomoc dzieciom przy odrabianiu lekcji – pomagamy odrabiać lekcje na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, z każdego przedmiotu na miarę naszych możliwości ( języki obce)

Indywidualna pomoc przy odrabianiu lekcji – Praca z dzieckiem ze szczególnymi problemami. Jest to codzienna nauka polegająca na systematycznej pracy nad danym przedmiotem sprawiającym kłopoty.

Zajęcia pomocnicze z chemii i fizyki na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia mają na celu pomóc w zrozumieniu trudnej partii materiału, przeprowadzaniu interesujących doświadczeń z fizyki jak i chemii, rozwiązywaniu ciekawych problemów.

Zajęcia są bezpłatne, prowadzone w małych grupach 2-3 osobowych. Na specjalną prośbę uczniów tzn. przed ważnymi egzaminami organizujemy dodatkowe lekcje.

Zajęcia pomocnicze z matematyki również na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozwiązywanie problemów, nauka logicznego myślenia, liczby rzeczywiste, wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje itp. Zajęcia są bezpłatne

Lektorat z języka angielskiego – Funkcjonują 3 grupy. Język angielski odbywa się 2 razy w tygodniu. Te zajęcia są płatne.

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym – Zajęcia są prowadzone raz w tygodniu w godzinach 9.00 – 13.00. Na zajęcia uczęszcza 15 dzieci w wieku 2-3 lat. Zadaniem takich zajęć jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej, nawiązanie przez dziecko kontaktów z grupą rówieśniczą, pokonanie lęku związanego z rozstaniem z rodzicami, nabycie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, radosne i twórcze spędzanie czasu.

Zajęcia taneczne prowadzone są również w 2 grupach wiekowych. Grupa dzieci starszych w wieku 10-12 lat liczy 10 tancerzy, a grupa dzieci młodszych w wieku 6-8 lat liczba tancerzy 14. Techniki taneczne: hip-hop, jazz, free style oraz taniec towarzyski. Zajęcia prowadzi instruktor tańca, choreograf, finalista II edycji telewizyjnego show You Can Dance Patryk Różniecki. Zajęcia odbywają się 2 razy tygodniu.

Baby Dance – zajęcia koordynacyjno – ruchowe dla dzieci w wieku 2,5-4 lat polegające na grach i zabawach w tańcu. Zajęcia prowadzone są w godzinach porannych 2 razy w tygodniu przez Panią od rytmiki.

Gry i zabawy stolikowe – Gra w szachy, warcaby, domino, układanie puzzli, monopol, bierki, chińczyka, mini piłkarzyki, gra w karty.

ABC Komputerowe – Zapoznanie dzieci oraz dorosłych z oprogramowaniem komputerowym typu Word, Excel, Internet Explorer. Nauka pisania na klawiaturze komputerowej, korzystanie z wyszukiwarki internetowej w celach dydaktycznych. W klubie znajdują się 2 stanowiska komputerowe, zajęcia prowadzi instruktor klubu. Z komputera i internetu można skorzystać codziennie.

Zajęcia plastyczne dla dzieci młodszych i starszych –odbywają się raz w tygodniu, prowadzone są przez nauczyciela plastyki. Mają na celu wyrobienie wrażliwości na barwy poprzez tworzenie własnych  kolorów, a także ćwiczenie sprawności manualnej poprzez różne zadania plastyczne, zapoznanie się z technikami płaskimi i przestrzennymi, grafika, orgiami – papierowe cuda, plastelina, modelina, glina, gips.

Lekcje nauki gry na gitarze prowadzone są w małych 2-3 osobowych grupach, nauczycielem jest Pan Robert Pierczyk. Chętnych do nauki gry na gitarze jest 12 osób. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Na lekcję przychodzą już dzieci 6 letnie oczywiście z gitarą stosowną do wieku. Dzieci uczą się grać nowoczesne utwory a także standardy muzyczne.

Gra w tenisa stołowego dla dzieci i dorosłych – Po lekcjach dzieci chętnie przychodzą do klubu pograć również w tenisa stołowego. Odbywają się turnieje wewnątrz klubowe. Wszyscy uczestnicy zostają nagrodzeni drobnymi upominkami.

Klub organizuje dla dzieci także inne imprezy w tym akcje „Zima w mieście” i „Lato w mieście”, przy ogromnym wsparciu Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „PRAGA”.

SENIORZY

Klub Osiedlowy Pinokio to nie tylko miejsce spotkań dzieci i młodzieży ale także osób dorosłych. Do Klubu uczęszcza około 80 Seniorów, którzy czynnie uczestniczą w życiu placówki. Jest kilka propozycji dla ludzi „Złotego Wieku” miedzy innymi: od 10 lat działa Chór „Sonorki”, który ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Kilka lat temu powstało Koło ERiI Nr 9, którego przewodniczącą jest Pani Krystyna Rzepka, prowadzona jest także gimnastyka usprawniająca dla Seniorów.

Zajęcia

PLAN ZAJĘĆ W KLUBIE -PINOKIO -, ul. Ossowskiego 11
oraz w filii Klubu -Pinokio- przy ul. Goławickiej 1

NA ROK 2023

Dni tygodnia Godziny ZAJĘCIA
Poniedziałek 11:00 – 13:00 Tenis stołowy dla Seniorów / Klub Pinokio ul. Goławicka 1
13:00 – 14:00 Zajęcia Szachowe dla mieszkańców Os. Generalska i Os. Targówek ( zajęcia odbywają się w Klubie Nasz Klub , ul. Zamiejska 1 )
18:30 – 20:00 Nordic Walking dla mieszkańców Os. Targówek i Os. Generalska ( zajęcia odbywają się w Parku Stefana -Wiecha- Wiecheckiego )
Wtorek 10:00 – 12:00 Chór -Sonorki- / Klub Pinokio ul. Goławicka 1
12:30 – 14:00 Tenis stołowy dla Seniorów / Klub Pinokio ul. Goławicka 1
Środa 10:00 – 11:00 Nordic Walking dla mieszkańców Os. Targówek i Os. Generalska ( zajęcia odbywają się w Parku Stefana -Wiecha- Wiecheckiego )
10:30 – 14:00 Spotkania Koła Nr 9 PZERiI Oddz. Targówek / Klub Pinokio ul. Goławicka 1
11:30 – 12:30 Gimnastyka -Zdrowy Kręgosłup- / Klub Pinokio ul. Ossowskiego 11
Czwartek 10:00 – 11:00 Nordic Walking dla mieszkańców Os. Generalska i Os. Targówek ( zajęcia odbywają się w Parku Stefana -Wiecha- Wiecheckiego )
11:00 – 13:00 Tenis stołowy dla Seniorów / Klub Pinokio ul. Goławicka 1
Piątek 09:30 – 11:00 Dyżur Radnego Dzielnicy Targówek, Dyżur Przewodniczącego Zarządu Oddziału Rejonowego Warszawa Targówek PZERiI / Klub Pinokio ul. Goławicka 1
11:30 – 13:30 Tenis stołowy dla Seniorów / Klub Pinokio ul. Goławicka 1

 

Wydarzenia

Projekty

Lato w mieście

Ferie Zimowe

Sprawozdanie Lato 2016

Lato w mieście

Akcja lato

Nasz Klub

ul. Zamiejska 1 03-580 Warszawa
Tel. (22) 679 58 52 naszklub@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Pinokio

ul. Michała Ossowskiego 11 03-542 Warszawa
Tel. (22) 679 78 72 pinokio@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Kuźnia

03-735 Warszawa ul. Ząbkowska 42
tel. 601 736 628 kuznia@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Arkona

ul. Nagodziców 3 03-188 Warszawa
Tel. (22) 811 15 43 arkona@rsmpraga.pl
Więcej