Nasz Klub

 

Kontakt

Klub „Nasz Klub” Osiedle „Generalska”
ul. Zamiejska 1  Google Mapy
03-580 Warszawa
Tel.: (22) 679 58 52
naszklub@rsmpraga.pl

O klubie

NASZ KLUB, klub osiedlowy przy Administracji Osiedla „Generalska” mający siedzibę przy ul. Zamiejskiej 1. Mieści się w bloku mieszkalnym na Warszawskim Targówku w pobliżu ulic Radzymińskiej i Trockiej. Jest jednym z kilku Klubów Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga”. Powstał w nowo wybudowanym bloku na początku lat 80-tych z przeznaczeniem na działalność oświatowo-kulturalną. W pierwszych latach istnienia jego aktywność skupiła się głównie na pracy świetlicowej w ramach której Klub spełniał rolę opiekuńczą względem dzieci i młodzieży z okolicznych budynków. Wraz z upływem czasu placówka zmieniała swój charakter stając się ośrodkiem bardziej o profilu kulturalnym tj. proponującym zróżnicowane zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Takie ukierunkowanie działalności było naturalną konsekwencją zmian ustrojowych, a co za tym idzie preferencji i wyjścia naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dla których Klub powstał. Tym samym z każdym rokiem wzbogacała się oferta programowa.

W czasie pandemii, Klub był nieczynny i przechodził generalny remont. Po tym okresie okazało się, że preferencje potrzeb mieszkańców i nastawienie na kulturę uległo zmianie. Po raz kolejny należało zmodyfikować kierunek działalności miejsca.

Głęboka metamorfoza NASZEGO KLUBU, miała miejsce w 2021 r. Przestrzenie zostały wyremontowane zgodnie z obecnie obowiązującymi normami budowlanymi i dekoratorskimi. Co ważniejsze, powierzchnia klubu została powiększona o ponad 30%. Udało się to dzięki zaadoptowaniu nieużytkowanych przestrzeni sąsiadujących. Dzięki temu miejsce to zyskało dodatkową salkę, drugą łazienkę, powiększono także i wyposażono kuchnię oraz inne pomieszczenia wspólnego użytkowania. Wykonano nowe podłączenia elektryczne i mediowe. Niezagospodarowany trawnik na tyłach budynku zyskał miano ogródka. Wszystko ogrodzono, otoczonego dwiema mini skarpami z nasadzeniami krzaków, a przez środek prowadzi utwardzona droga do furtki dla wózków i osób nie mogących poruszać się po schodach. Dodatkowo, Klub zyskał nowy szyld nad drzwiami przed wejściem.

Aktualnie NASZ KLUB służy działaniom cyklicznym i jednorazowym, stacjonarnym i plenerowym. W jego przestrzeniach odbywa się gimnastyka „Zdrowy Kręgosłup”, zajęcia szachowe i taneczne dla dzieci. Ponadto, w klubie odbywają się spotkania, odczyty, koncerty.

Nieprzerwanie działa również cieszące, się od wielu lat, ogromnym powodzeniem Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15, które inicjuje zebrania raz w tygodniu we wtorki. Przy współpracy z NASZYM KLUBEM organizuje imprezy, pogadanki, wycieczki, etc. zapraszając prelegentów, lokalnych twórców, oraz dzieci z pobliskich przedszkoli i szkół.

Działania NASZEGO KLUBU to nie tylko spotkania w placówce. W ramach szeroko pojętej działalności społeczno-oświatowo-kulturalnej organizowane są zajęcia i akcje plenerowe. Do tych pierwszych zalicza się Nordic Walking, Z kolei imprezy w przestrzeni publicznej to: festyny, pikniki, koncerty na wolnym powietrzu.

W ramach Osiedla „Generalska” w roku 2002 z inicjatywy Druha Harcmistrza Krzysztofa Najberga i przychylności Prezesa Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga” pana Andrzeja Półrolniczaka została powołana do życia Modelarnia Harcerska mieszcząca się w tym samym bloku co Klub tj. przy ul. Zamiejskiej 1. Posiadająca własne pomieszczenia w klatce nr IV dysponuje pięcioma stanowiskami pracy i bogato wyposażonym profesjonalnym warsztatem.

NASZ KLUB i Modelarnia to dwa samodzielne obiekty żyjące w symbiozie, wspierające się nawzajem, współpracujące podczas różnych działań twórczych takich jak np.: festyny, pikniki, inne inicjatywy.

Zajęcia

PLAN ZAJĘC W KLUBIE „NASZ KLUB”, UL. ZAMIEJSKA 1

NA ROK 2023/2024

Dni tygodnia Godziny ZAJĘCIA
Poniedziałek 10:00 – 11:00 Gimnastyka „Zdrowy Kręgosłup” dla mieszkańców Os. Generalska
13:00 – 14:00 Zajęcia Szachowe dla mieszkańców Os. Generalska i Os. Targówek
Wtorek 10:00 – 13:00 Spotkania Koła Nr 15 PZERiI Oddz. Targówek
16:30 – 18:00 Nordic Walking dla Mieszkańców Os. Targówek i Os. Generalska
( zajęcia odbywają się w Parku Stefana „Wiecha” Wiecheckiego )
Środa 10:00 – 11:00 Nordic Walking dla mieszkańców Os. Generalska i Os. Targówek
( zajęcia odbywają się w Parku Stefana „Wiecha” Wiecheckiego )
16:00 – 16:45 Zajęcia taneczne dla dzieci (4-5 lat)
17:00 – 17:45 Zajęcia taneczne dla dzieci (6-8 lat)
18:00 – 18:45 Zajęcia taneczne dla dzieci (9-11 lat)
Czwartek 10:00 – 11:00 Nordic Walking dla mieszkańców Os. Generalska i Os. Targówek
( zajęcia odbywają się w Parku Stefana -Wiecha- Wiecheckiego )

 

WydarzeniaProjekty

DARMOWE E-BOOKI DO POBRANIA

Lato w mieście

Ferie Zimowe

Sprawozdanie Lato 2016

Lato w mieście

Akcja lato

Nasz Klub

ul. Zamiejska 1 03-580 Warszawa
Tel. (22) 679 58 52 naszklub@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Pinokio

ul. Michała Ossowskiego 11 03-542 Warszawa
Tel. (22) 679 78 72 pinokio@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Kuźnia

03-735 Warszawa ul. Ząbkowska 42
tel. 601 736 628 kuznia@rsmpraga.pl
Więcej

Klub Arkona

ul. Nagodziców 3 03-188 Warszawa
Tel. (22) 811 15 43 arkona@rsmpraga.pl
Więcej