Nordic walking w RSM “Praga”

Nordic walking w RSM “PRAGA” to cykl spotkań sportowych dedykowany dla osób 60+, a także innych chętnych Członków naszej Spółdzielni, chcących zadbać o swoje zdrowie i kondycje fizyczną. Zajęcia prowadzi wielokrotny Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Świata i Europy Nordic Walking, aktualny Mistrz Europy na dystansie 10 km
Pan Krzysztof Człapski.

Do dyspozycji uczestników zajęć są kijki, zakupione przez Spółdzielnię i udostępniane na czas treningów.

Nordic walking uznawany jest za najbardziej naturalną formę aktywności ruchowej. Taka forma marszu z aktywizacją górnej części ciała zapewnia harmonijną i wszechstronną pracę organizmu. Sprzyja bezpiecznej aktywności ruchowej w każdym wieku, a szczególnie polecana jest seniorom – gdyż zmusza do umiarkowanego wysiłku. Trening znajduje zastosowanie zarówno w rekreacji ruchowej, pieszej turystyce jak i w rehabilitacji. Tak wiele prozdrowotnych korzyści, jakie daje nordic walking powoduje, że stale cieszy się ogromna popularnością.

Nordic walking stanowi kompleksowy trening całego ciała, poprawiający ogólną wydolność organizmu, zwiększający siłę mięśni ramion, obręczy barkowej, wytrzymałość, równowagę, koordynację ruchów. Dzięki kijom nie obciążamy stawów, dlatego ta forma aktywności jest tak często polecana seniorom oraz osobom zmagającym się z chorobami i problemami układu ruchu. Podkreśla się także wpływ takiej aktywności fizycznej na zmniejszenie obciążeń psychoemocjonalnych. Jest to świetna metoda odreagowania stresu!

Dlaczego nordic walking, a nie zwykły marsz czy spacer?

Kiedy spacerujemy, angażujemy do pracy ok. 70% mięśni, przy nordic walkingu aż 90%. Ponadto mamy szansę schudnąć dwa razy szybciej. Właśnie dla tych wszystkich powodów zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach nordic walking organizowanych przez naszą Spółdzielnie.

Poniedziałki10.00 – 11.00Park Wiecha (Targówek)
Środy13.15 – 14.15Park Picassa (Tarchomin)
Czwartki10.00 – 11.00Park Wiecha (Targówek))
Piątki13.15 – 14.15Park Picassa (Tarchomin)

W sprawie zapisów na zajęcia zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem- Panią Edytą Barcikowską: 691 999 429