ŚWIĄTECZNA AKCJA „RSM Praga
dla schroniska”

Pozostawione na łaskę losu zwierzęta szczególnie zimą potrzebują naszej pomocy. Każda puszka jedzenia, każdy koc, każda uwaga skierowana w stronę bezdomnych zwierząt jest niezwykle ważna.
Psy i koty porzucone przez właścicieli, często bardzo źle znoszą pobyt w schronisku – przestraszone, opuszczone, wymagające leczenia zostały wsparte przez Pracowników RSM Praga.

Każde takie miejsce potrzebuje wsparcia. Tegoroczne pomoc z Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej została zadedykowana Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, które od początku swojego istnienia przyjmuje najbardziej potrzebujące psy i koty, wyrzucone, kalekie, ranne, a także po śmierci opiekunów zapewniając im bezpieczeństwo, schronienie i wyżywienie. Od początku również utrzymuje się także dzięki ofiarności darczyńców i organizacjom zbiórek społecznych.

To już drugi raz z inicjatywy pracowników RSM „Praga” została zorganizowana pomoc własnie dla tego schroniska. Z racji tego, że miejsce to utrzymywane jest tylko z datków ludzi dobrej woli, taka inicjatywa jak ta zorganizowana przez pracowników spółdzielni jest niezwykle ważna.
Zebrana została karma dla zwierząt – sypka oraz w puszkach. Ważne było, aby była to karma wysokowartościowa tak potrzebna zwierzętom w okresie jesienno – zimowym. Duże ilości mat i koców niezbędnych do przetrwania zimy. Wsród naszych pracowników zorganizowana została również zbiórka pieniędzy, a zebrana kwota wsparła schrninisko i jego najpilniejsze potrzeby. Jesteśmy dumni z tej inicjatywy, a jej kolejna edycja już za rok. Być może będziemy tworzyć ją także z Państwem – z naszymi Mieszkańcami, bowiem jak wiemy WARTO POMAGAĆ.