TARGÓWEK
Z NOWYM MURALEM

Na warszawskim Targówku, Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga” zrealizowała mural, który w ostatnich dniach pojawił się tuż przy stacji metra Trocka, na budynku przy ul. Zamiejskiej 17.

Projekt powstał we współpracy z firmą ClickAd, która wykonała mural, oraz z firmą Hallo Art, która  go zaprojektowała . Realizatorem całego projektu jest  RSM „Praga”.

Projekt sfinansowany został ze środków pochodzących z działalności inwestycyjnej Spółdzielni.

Dostawaliśmy liczne prośby mieszkańców Targówka, którzy znając poprzednie nasze murale –
„Miśki” z ul. Floriańskiej  link czy „Jamnika” z ul. Kijowskiej link  też chcieli mieć fragment  historii Targówka  na ścianie budynku. Właśnie dlatego powstał ten projekt.
Daty na muralach nie są przypadkowe – w roku 1970 założona została Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga”.

Targówek z 1970 r.

Sam mural przedstawia Targówek dziś i 50 lat temu, co podkreśla hasło „Szanujemy przeszłość, Patrzymy w przyszłość”. Na jednej części projektu widzimy starszą kobietę na polu z kurami, bo taki właśnie był krajobraz części  Targówka w tamtym czasie – w środku powstającego osiedla, w sąsiedztwie bloków były pola, a mieszkający tam ludzie mieli kury, konie, krowy, co można zobaczyć na fotografiach i poznając wspominania Mieszkańców z tamtego czasu. Z kolei na drugiej części muralu widzimy dobrze znany nam krajobraz – Targówek dzisiaj – miejską infrastrukturę i młodą dziewczynę obserwującą to ze swojego balkonu. Całość utrzymana jest w ciekawej kolorystyce, spójnej z muralem.

Kolorami chcieliśmy ożywić osiedle, dlatego wszystkich Mieszkańców zapraszamy do zobaczenia nowego, barwnego muralu na Targówku.


Zobacz podobne