Wystawa zdjęć na budynku przy Kijowskiej 11 – duży projekt, wielkie wyzwanie, ogromna satysfakcja

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga” już niebawem obchodzić będzie 50-lecie swojej działalności.
Od początku istnienia chce być nie tylko domem dla swoich mieszkańców, ale miejscem spotkań, zabaw, wspierać wartości, którym jest bliska – rodzinie, tradycji, ale jednocześnie rozwijać się i działać na rzecz Pragi Północ.
I z takim przesłaniem Zarząd RSM przygotował wystawę zdjęć na najdłuższym budynku w Warszawie, blisko 508 metrowym „Jamniku” przy ul. Kijowskiej 11.

Ten, jeden z najbardziej wyjątkowych bloków w Warszawie, został zbudowany naprzeciwko dworca Warszawa Wschodnia przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową „Praga” w latach 1969-1973 wg projektu Jana Kalinowskiego.
Teraz dzięki decyzji Zarządu RSM „Praga” i pomysłodawczyni projektu Annie Dobosz, budynek uhonorowany został wystawą zdjęć z zasobów Spółdzielni. Obok zdjęć z lat 70tych, 80tych oraz 90tych z archiwum Spółdzielni, zobaczyć tam można współczesny obraz budynków z zasobów RSM, jej najnowsze inwestycje mieszkaniowe oraz pozytywne emocje, których przekaz wzmocniony jest hasłami na granatowych i pomarańczowych tablicach, m.in. „Od blisko 50 lat dla ludzi, dla miasta”, „Myślisz własne M mówisz RSM”.

Dodatkowo szczyt budynku ozdobiony został muralem z wizerunkiem jamnika, który symboliką nawiązuje do nazwy budynku – tak bowiem nazywany jest on potocznie przez Warszawiaków.
Całość, która świetnie komponuje się z budynkiem i spotyka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców, dlatego warto wybrać się na spacer pasażem przy Kijowskiej i zobaczyć efekt wielomiesięcznej pracy Spółdzielni.

Spacerując ulicami Pragi, tej wystawy nie można pominąć! Zapraszamy